O nás

Ahoj, já jsem Lukes98, zakladatel tohoto celého projektu a rád bych nás představil všem, kteří čtou tento článek. Jsme začínající, nezisková, amatérská dabingová skupina, která má v plánu v budoucnu nadabovat celou GTA sérii. Bude to sice velký oříšek, ale řídíme se heslem: „Když to neuděláš sám, tak nikdo.“ Hry GTA jsou skvělé a podle mě by byla škoda je mít bez českého dabingu. A proto jsme tu my. My, kdo to dabujeme bez menších zkušeností s něčím podobným, ale jde to. Přece nic není nemožné a někde se začít musí, nebo ne? Každopádně víc Vám o nás řekne naše historie, kterou jsem rozdělil do 4 důležitých bodů:

Myšlenka

Myšlenka jako taková se zrodila už dávno a to hned několikrát. Ovšem nikdy předtím jsem neměl ty tolik potřebné znalosti a hlavně odvahu. Až doteď. Ke kroku „od myšlenky k projektu“ mě dostal konec posledního dabingu a fakt, že pokud se do toho nepustím já, tak už asi nikdo. Ale byl tu ještě jeden problém: kde a jak sehnat lidi. Přiznám se, že jsem nad tím dlouho nepřemýšlel a napsal na GTA.cz jestli by to nezveřejnili na webu. Po pár dnech čekání přišla pozitivní odpověď (za to jsem již zmiňovanému GTA.cz nesmírně vděčný).

Projekt

A bylo to tady. Přesně 17.11.2014. To je datum, kdy se ten článek objevil na webu a tím i celý projekt začal. S dalšími dny přibývalo více a více lidí, kteří měli zájem dabovat. Doteď si pamatuji, že během dvou dnů jsem měl na emailu přes 40 zájemců. Takový počet jsem vůbec nečekal. Doslova mi to vyrazilo dech. Když jsme se dostatečně rozrostli, namítla se otázka: Nezaložíme při tolika lidech oficiálně skupinu? Původně jsem měl v plánu to vést jako tzv. jednorázovku. Zkrátka vždycky sehnat dabéry, nadabovat, přejít na další projekt a to celé znovu. Ale hlavně se nevázat. Přece jenom když „vycouvá“ s něčím takovým jedinec, tak je to mnohem lepší než celá skupina. Jenže dabéři mě k tomu zavázání se a vytvoření skupiny přemluvili (teď musím říct, že to udělali dobře a nelituju toho). Tím pádem ale zbývalo to nejtěžší. Vymyslet jméno.

OCAS Dabing

Další důležité datum je 10.12.2014. Den, kdy jeden člověk jménem Dominik Čech vymyslel OCAS (Original Czech And Slovakian) Dabing a tím oficiálně začíná naše působení jako dabingové skupiny. Tohle jméno se mi opravdu líbí. Vtipné a trefné. A myslím, že líp bychom se asi jmenovat nemohli. Navíc v tomto období vzniknul i náš první trailer, který byl opravdu velkým skokem vpřed.

OCAS Production

Tohle je další důležitý a zároveň poslední mezník. 11.3.2015. V tento den dostal OCAS nějaké vedení. Doteď jsem to celé vedl já sám, ale teď se o celou skupinu a projekt dělím s mými zástupci. S tímto nápadem zamnou přišel člověk jménem Kraty už mnohem dřív, ale zavedlo se to až v tento den. Opravdu jeden z nejvýznamnějších kroků, které jsme kdy udělali. Navíc jsme se přejmenovali z Dabingu na Production a tím rozšířili i naše budoucí působení.